Formacja

 

Etapy Formacji:

Czas kontaktu ze Zgromadzeniem: można ustalić swój pobyt, uczestniczyć w rekolekcjach i dniach skupienia. Wspólnie z Siostrami być na co dzień, na Adoracji w kaplicy, przeżywać uroczystości.
Jeśli pragniesz poznać nas bliżej, zapraszamy, napisz:

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Tel: 696 561 725

Czas aspiratu określa się indywidualnie. Jest przeżywany w naszej wspólnocie pod opieką siostry, która towarzyszy osobie w rozeznaniu miejsca w Kościele, w zgromadzeniu.

Czas postulatu stanowi bezpośredni okres przygotowania do włączenia w życie wspólnoty. Trwa ok. 1 roku. Postulantka poznaje duchowość Zgromadzenia, apostolat, historię, podejmuje formację : ludzką, chrześcijańską i zakonną, poznaje specyfikę naszego charyzmatu. Dany czas wykorzystuje na modlitwę, naukę, pracę i wypoczynek.

Nowicjat jest kolejnym etapem wprowadzenia w naszą formę życia zakonnego. Trwa 2 lata. Po tym czasie siostra wyraża prośbę na piśmie o złożenie pierwszej profesji w naszej rodzinie zakonnej.

Juniorat to okres ślubów czasowych, które siostra odnawia na 1 rok. Trwa 5 lat. Jest to czas weryfikacji teorii z praktyką i odnajdywania w tej formie życia.

Profesja wieczysta zakłada formację permanentną i włącza definitywnie w pełnoprawną przynależność do Zgromadzenia. Przyjaźń z Jezusem nigdy nie kończy się…